تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی

ساختمان كنگره آمریكا به تصرف جنبش اعتراضی وال استریت درآمد

معترضان آمریكایی در آخرین اقدام ضد سرمایه داری خود ساختمان كنگره آمریكا را در واشنگتن تسخیر كردند.
به گزارش خبرگزاری ها، در ادامه اعتراض های سراسری و ضد سرمایه داری آمریكا، این بار معترضان «واشنگتن را اشغال كنید» سه شنبه موفق به ورود به ساختمان «هارت» سنای آمریكا در واشنگتن شدند و به مدت 15 دقیقه علیه سیاست های اقتصادی حاكم بر كشورشان شعار دادند. معترضان همچنین موفق شدند در این مدت از حضور خود فیلم و عكس تهیه كرده و در سایت های خود به نمایش بگذارند.
پلیس «واشنگتن» نیز پس از مشاهده اوضاع بیكار ننشست و با حمله به معترضان ضمن سركوب آنها نزدیك به 10 نفر را دستگیر كرد.
ده ها معترض دیگر نیز همزمان خارج از ساختمان تجمع و خواستار بهبود شرایط سیاسی و اقتصادی در كشورشان شدند. تصاویر منتشر شده نشان می دهد، این گروه از معترضان نیز از سوی پلیس مورد حمله قرار گرفته و تعدادی از آنها دستگیر شدند.
همزمان با اعتراضات واشنگتن، پلیس آمریكا به انبوه جمعیت معترضان بوستون نیز حمله كرد. آخرین گزارش های دریافتی حاكی است، در جریان این حمله كه بنا به آنچه «بی توجهی به هشدارهای پلیس» خوانده شده، صورت گرفت، بیش از 130 نفر دستگیر و روانه بازداشتگاه ها شدند. معترضان بوستون ساعاتی بعد با تجمع مقابل ساختمان پلیس شهر خواستار آزادی بازداشتی ها شدند اما پاسخی دریافت نكردند.
منطقه مرفه نشین «نیویورك» نیز روز سه شنبه شاهد حضور انبوهی از ساكنان مناطق فقیرنشین و معترضان «وال استریت را اشغال كنید» بود. معترضان با تجمع مقابل منازل میلیاردرهای معروف و متنفذ آمریكا، شعارهایی علیه نبود عدالت اجتماعی و تقسیم ناعادلانه ثروت سر داده و خواستار پرداخت مالیات از سوی این قشر كه به گفته آنها تنها یك درصد جامعه آمریكا را تشكیل می دهند، شدند. معترضان آمریكایی در تجمعات خود همواره این شعار را كه «ما همان 99 درصد جامعه هستیم» حمل می كنند. آنها معتقدند دولت آمریكا همیشه نماینده آن یك درصد بوده و تمام سیاست های حاكم بر آمریكا از داخل «وال استریت» (بازار بورس آمریكا) به آنها دیكته می شود.
خبرگزاری «شین هوا» اما در این باره نوشت: این تظاهرات كه نام «راهپیمایی میلیونرها» بر آن نهاده شده بود، مقابل منازل گروهی از ابرثروتمندان آمریكایی از جمله «روپرت مرداك»، غول رسانه ای برگزار شد. بر اساس این گزارش معترضان فریاد می زدند، ثروت آمریكا از سوی این گروه اقلیت و كوچك مصادره می شود و مردم خواهان توزیع عادلانه ثروتند.
از سوی دیگر، گزارش رسانه های مختلف از جمله شبكه خبری پرس تی وی حاكی است، در حال حاضر صدها شهر آمریكایی طی چهار هفته ای كه از آغاز اعتراضات می گذرد به جمع معترضان «وال استریت را اشغال كنید» پیوسته اند، و این روند به رغم افزایش سركوب ها و خشونت های پلیس آمریكا، همچنان روبه گسترش است.
اعتراضات وال استریت ابتدا در تاریخ 26 شهریور از شهر نیویورك با هدف تسخیر مركز تجاری آمریكا (وال استریت) آغاز شد. اگرچه معترضان در این مدت چندین بار تلاش كردند این ساختمان را به تسخیر خود درآورند، اما، حضور انبوه نیروهای پلیس تاكنون اجازه این كار را به آنها نداده است.
پلیس تاكنون بیش از 1000 نفر از معترضان را دستگیر كرده اما به رغم این خشونت ها، تاكنون اعتراض ها نه تنها متوقف نشده بلكه از مرزهای آمریكا گذشته و به قلب اروپا رسیده است. در حال حاضر برخی كشورهای اروپایی مثل فرانسه در حمایت از قیام كنندگان وال استریت به پاخاسته اند و برخی كشورها مثل انگلیس نیز تصمیم دارند طی چند روز آینده تظاهرات و اعتصاب های مشابهی را برگزار كنند. کیهان 21 مهرماه 

اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****