تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی

بازتاب گسترده سخنان رهبرانقلاب در رسانه های جهان
رهبر ایران با هرگونه طرحی كه منجر به تقسیم فلسطین شود مخالفت كرد

مخالفت رهبرمعظم انقلاب با طرح تشكیل دولت مستقل فلسطینی برجسته ترین محور بازتاب سخنان ایشان در رسانه های جهان بود.
رسانه های جهان در سطح گسترده ای به انعكاس سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین پرداختند.
آسوشیتدپرس، خبرگزاری معروف آمریكایی در انعكاس سخنان رهبر انقلاب نوشت: رهبر عالی ایران با محكوم به شكست دانستن طرح تشكیلات خودگردان برای اعلام كشور فلسطینی از طریق سازمان ملل متحد، از طرح دو كشور فلسطینی و اسرائیلی انتقاد كرد.
به نوشته این خبرگزاری، آیت الله خامنه ای تاكید كرد كه فلسطینیان نباید خود را محدود به مرزهای 1967 كنند كه مستلزم به رسمیت شناختن اسرائیل است، چرا كه تمام این سرزمین به فلسطینیان تعلق دارد.
آسوشیتدپرس افزود: [آیت الله] خامنه ای، بار دیگر اسرائیل را یك «غده سرطانی» دانست كه باید برچیده شود. وی تصریح كرد كه «ادعای ما آزادی تمام فلسطین است و نه تنها بخشی از آن. فلسطین سرزمینی است كه از رودخانه اردن تا دریای مدیترانه گسترده شده است.»
این خبرگزاری همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشت كه مقاومت تنها گزینه باقی مانده پیش روی فلسطینیان است و فلسطینیان باید با هر هزینه ای این مقاومت را تا آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل ادامه دهند.
شبكه خبری سی بی اس آمریكا نیز عینا خبر آسوشیتدپرس را نقل كرده است و روزنامه صهیونیستی هاآرتص در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری نوشته است: رهبر عالی ایران تصریح كرد كه ما نمی گوییم كه مهاجران یهود باید به دریا ریخته شوند یا حكمّیت سازمان ملل متحد پذیرفته شود، بلكه راهكار ما مبتنی بر یك همه پرسی است كه همه فلسطینیان در آن حضور به هم رسانند.
هاآرتص در گزارش خود به سخنان سال گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با یكی از رهبران حماس نیز اشاره كرد و به نقل از ایشان نوشت كه حمایت غرب از اسرائیل بی فایده است چرا كه به خواست خداوند، نابودی اسرائیل نزدیك است.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز با این تیتر سخنان مقام معظم رهبری را بازتاب داده است: « [آیت الله] خامنه ای در كنفرانس انتفاضه راه حل دو كشور [فلسطین و اسرائیل] را رد كرد.»
این روزنامه به حضور نمایندگانی از 50 كشور در اجلاس مزبور اشاره كرده است.
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از بیانات مقام معظم رهبری چنین نوشت: آیت الله علی خامنه ای، رهبر عالی ایران روز شنبه هرگونه طرحی را كه منجر به تقسیم سرزمین فلسطین شود، رد كرد.
این خبرگزاری به نقل از مقام معظم رهبری تصریح كرد: كه هر طرحی كه دو كشور را در سرزمین فلسطین به رسمیت بشناسد مستلزم به رسمیت شناختن موجودیت رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین است. مردم فلسطین همان گونه كه در غزه نشان دادند، تنها در سرزمینی حكومت خود را تشكیل خواهند داد كه از اشغال اسرائیل آزاد شده باشد.
خبرگزاری فرانسه نیز بر پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری رفراندوم با حضور تمامی مردم فلسطین تاكید كرده است.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، بر مواضع ایشان درخصوص لزوم برگزاری رفراندوم در منطقه و همچنین بر لزوم مقاومت فلسطینیان در برابر اسرائیل تاكید كرده است. این روزنامه به سخنرانی خالد مشعل نیز در این كنفرانس اشاره كرده است.
علاوه بر نشریات فوق، بسیاری از نشریات و رسانه های جهان سخنان رهبرانقلاب اسلامی را به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس منعكس كرده اند. برخی از این رسانه ها و نشریات عبارتند از: ای بی سی نیوز، گاردین، ام ا س ان بی سی، سیاتل تایمز، بوستون، دیلی بولتن، اوماها، هندو و...
روز گذشته همچنین شبكه های الجزیره مباشر، ای پی تی ان دایركت، العالم، پرس تی وی، المنار و القدس در حال پخش مستقیم این كنفرانس و سخنان مقام معظم رهبری بودند.
روزنامه السفیر چاپ لبنان در نسخه اینترنتی خود در گزارشی به قلم «ابراهیم حرشی» نوشت: پنجمین نشست بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار «فلسطینی ها دنبال وطن نمی گردند، وطن آنها فلسطین است» كار خود را در تهران آغاز كرد. لبنان نیز با یك هیئت نود نفره به ریاست نبیه بری، رئیس مجلس این كشور در كنفرانس مذكور شركت می كند.
شبكه العالم هم در خبری فوری از آغاز پنجمین كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار «فلسطین سرزمین فلسطینیان» با مشاركت بیش از صد كشور در تهران خبر داد.
المنار هم گزارش داد: در این كنفرانس بیش از هفتاد هیئت پارلمانی به همراه شخصیت ها و احزاب سیاسی از صد كشور جهان شركت كردند.
خبرگزاری آلمان نیز در گزارشی، آن بخش از سخنان رهبری درباره یهودیان را به عنوان تیتر مطلب خود انتخاب كرد و نوشت : آیت الله خامنه ای تاكید كرد كه ایران نمی خواهد یهودیان را به دریا بیندازد.
خاطرنشان می شود رهبر معظم انقلاب تاكید كرده بود: طرح جمهوری اسلامی برای حل قضیه فلسطین و التیام این زخم كهنه ، طرحی روشن ، منطقی و منطبق بر معارف سیاسی پذیرفته شده افكار عمومی جهانی است كه قبلا به تفصیل ارائه شده است . ما نه جنگ كلاسیك ارتشهای كشورهای اسلامی را پیشنهاد میكنیم ، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را ، و نه البته حكمیت سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین المللی را . ما همه پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد میكنیم . ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین كند و نظام حاكم بر كشورش را برگزیند.
خبرگزاری آلمان در ادامه به دیگر بخشهای بیانات مهم رهبری اشاره كرد و نوشت : رهبر انقلاب اسلامی ایران خواستار آزادی كل فلسطین و نه جزئی از آن شد و تاكید كرد طرحی كه تقسیم فلسطین را دنبال كند كاملا مردود است.
الجزیره نیز در گزارشی كه از این شبكه ماهواره ای پخش شد به پوشش مراسم آغازین پنجمین كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران پرداخت و از حضور جمع كثیری از شخصیتها و مقامات بلندپایه منطقه ای در آن خبر داد.
این شبكه همچنین به پوشش بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران درباره فلسطین پرداخت و تاكید كرد: رهبری ایران هرگونه طرحی در زمینه تقسیم فلسطین را به شدت رد كرد.
خاطرنشان می شود شبكه های الجزیره مباشر ، ای پی تی ان دایركت، العالم، پرس تی وی، المنار و القدس بیانات مهم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این كنفرانس را به صورت مستقیم پخش كردند.
سی ان ان نیز در بخش اخبار خود اگرچه به برگزاری پنجمین دور از كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور رهبر معظم انقلاب اشاره كرد، اما در ادامه تلاشهای بیهوده ابومازن برای تایید عضویت كشور ناقص فلسطین در سازمان ملل در بخش بسیار كوچكی از سرزمین فلسطین و رویكرد سازشكارانه وی را منعكس كرد.
از سوی دیگر، نسخه الكترونیكی روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی نیز به پوشش فرمایشات مهم مقام معظم رهبری در این كنفرانس پرداخت و این سخنان را در بخش تیتر یك قرار داد. این روزنامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پنجمین كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تاكید كرد كه در این كنفرانس جمع گسترده ای از رهبران فلسطینی و مقامات و شخصیتهای منطقه ای حضور دارند كه مقرر است در آن درباره آخرین تحولات منطقه، آینده فلسطین و پایان محاصره صهیونیستی نوار غزه بحث و تبادل نظر شود.
پایگاه خبری نهرین نت عراق نیز بیانات رهبر انقلاب در این كنفرانس را به عنوان خبر نخست خود قرار داد و این بخش از این سخنان را تیتر كرد كه رهبر انقلاب تاكید كرده بود: فلسطین در كل سرزمین فلسطین از دریا تا رودخانه برپا می شود.
این پایگاه خبری همچنین به این بخش از فرمایشات رهبری اشاره كرد و نوشت: ملتهای اسلامی خط قرمزی كه آمریكا درباره امنیت اسرائیل مطرح كرده است، می شكنند.
آیت الله خامنه ای در بیانات خود تاكید كرده بود: رئیس جمهور آمریكا می گوید كه امنیت اسرائیل خط قرمز اوست . این خط قرمز را چه عاملی ترسیم كرده است ؟ منافع ملت آمریكا یا نیاز شخص اوباما به پول و پشتیبانی كمپانیهای صهیونیستی برای به دست آوردن كرسی دومین دوره ریاست جمهوری ؟ تا كی شماها خواهید توانست ملت خود را فریب دهید ؟ آن روزی كه ملت آمریكا به درستی دریابد كه شماها برای چند صباح بیشتر باقی ماندن در قدرت ، تن به ذلت و تبعیت و خاكساری در برابر زر سالاران صهیونیست داده اید و مصالح ملت بزرگی را در پای آنان قربان كرده اید با شما چه خواهد كرد؟ ;کیهان 10/7/90 اللهم عجل لولیک الفرج والنصر .

سخنان رهبر انقلاب انتفاضه جدیدی در فلسطین بوجود آورد

بازتاب های بیانات ارزشمند ولی امر مسلمین در كنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در تهران همچنان ادامه دارد و تحلیلگران سیاسی اعلام كردند كه این سخنان انتفاضه جدیدی در فلسطین بوجود آورده است.
روزنامه الحیات، طی مقاله ای در این باره نوشت: آنچه آیت الله خامنه ای در كنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین اعلام كرد، ممكن است زمینه ساز انتفاضه بر ضد اسرائیل و جریان سازشكار در فلسطین باشد.
«زهیر قصیباتی» نویسنده این مقاله نوشت:
زمانی كه محمود عباس رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین درخواست عضویت كشور فلسطین در سازمان ملل را داد نه تنها با وتوی از پیش اعلام شده آمریكا روبرو شد، بلكه از سه جنبه مجازات شده است. نخست طرح توسعه شهرك سازی اسرائیل است تا راه را به روی هرگونه احتمال پذیرش بیانیه كمیته چهارجانبه برای احیای مذاكرات از سوی محمود عباس و تشكیلات خودگردان فلسطین ببندد. دوم اقدام فوری كنگره آمریكا به بلوكه كردن بیش از دویست میلیون دلار كمك به فلسطینی ها است تا زمانی كه تكلیف مساله درخواست عضویت كامل فلسطین در سازمان ملل مشخص شود. سوم [آیت الله] علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران این درخواست و سیاست سازمان آزادیبخش را محكوم كرد. به تعبیر وی سازمان آزادیبخش به سبب دوری از ملت ها و تعالیم اسلامی در مقابله با اشغالگر شكست خورده است. علاوه بر این فقط وتویی كه واشنگتن تلویحی به آن اشاره كرد تا درخواست محمود عباس را به شكست بكشاند، در این میان مطرح نیست بلكه همانطور كه انتظار می رفت دولت اوباما از هر سلاح دیپلماتیك و اقتصادی استفاده می كند تا رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین را به سبب مخالفت با تمایل آمریكا برای خودداری از ارائه درخواست عضویت، مجازات كند. بر این اساس قابل پیش بینی بود كه بنیامین نتانیاهو آمریكا را تحریك كند تا فلسطینی ها را فوری توبیخ كند.
در پایان این مقاله آمده است آنچه آیت الله خامنه ای از تریبون كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اعلام كرد این نگرانی را ایجاد می كند كه زمینه ساز انتفاضه ای بر ضد اسرائیل و تشكیلات خودگردان فلسطین باشد كه تهران چنین انتفاضه ای را مشروع می داند تا زمانی كه خیانت محمود عباس با از دست دادن خاك فلسطین، ادامه دارد.
روزنامه اماراتی الخلیج نیز در گزارشی به قلم «ستار ناصر» نوشت: كمیته پارلمانی متشكل از شركت كنندگان در كنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین - كه در تهران برگزار شد- تاكید كرد پارلمان های كشورهای اسلامی بر تشكیل كشور مستقل فلسطین در تمام خاك آن تاكید كردند. شركت كنندگان در این كنفرانس نیز تشكیل كشور مستقل فلسطین را به پایتختی قدس خواستار شدند. جنایت های رژیم اشغالگر اسرائیل و موارد نقض حقوق بشر از سوی آن را محكوم كردند، و محاكمه سران اسرائیل را به عنوان جنایتكار جنگی خواستار شدند. آن ها با صدور بیانیه ای از سازمان های بین المللی خواستند برای لغو محاصره غزه دست به كار شوند، حفاری quotation mark اسرائیل quotation mark را در زیر مسجد الاقصی محكوم و آن را اهانت به مقدسات اسلامی قلمداد كردند و از سازمان ملل خواستند برای جلوگیری از ادامه تجاوزات اسرائیل دست به اقدام قانونی بزند.
نگرانی نتانیاهو
از «انهدام اسرائیل»
پس از سخنان
رهبر معظم انقلاب
نخست وزیر رژیم صهیونیستی سخنان رهبر معظم انقلاب در اجلاس فلسطین را در راستای «انهدام اسرائیل» توصیف كرد.
«بی بی سی فارسی» در این باره گزارش داد: واكنش نخست وزیر اسرائیل چند ساعت پس از آن صورت گرفت كه رهبر ایران در پنجمین كنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطینی ها، مرزهای فلسطین را از «نهر تا بحر» (مرزهای قبل از پیدایش دولت اسرائیل در 1948) توصیف كرد و «یك وجب كمتر» از این قلمرو را برای مسلمانان غیرقابل قبول دانست.
آیت الله خامنه ای با رد هر طرحی كه متضمن پذیرش اسرائیل در «سرزمین فلسطین» باشد، مخالفت خود را با «تجزیه فلسطین به یك كشور فلسطینی و یك كشور اسرائیلی» اعلام كرد و گفت: «طرح پذیرش دولت فلسطین و به عضویت درآمدن آن در سازمان ملل، چیزی جز تن دادن به خواسته صهیونیست ها... نیست».
براساس این گزارش اظهارات رهبر ایران، به نوبه خود واكنشی به اقدام هفته پیش محمود عباس رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین، در تقدیم طرح تشكیل كشور مستقل فلسطینی در محدوده مرزهای قبل از سال 1967 (جنگ سوم اعراب و اسرائیل) به شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده است.
بی بی سی در ادامه نوشت: در كنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه، كه یكشنبه 10 مهر به پایان رسید رمضان عبدالله، دبیركل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز شركت كردند.
«خالد مشعل» كه گروه او از هم پیمانان منطقه ای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، در این اجلاس گفت: در طرح تشكیلات خودگردان برای تشكیل كشور فلسطین، قدرت فلسطینی ها نادیده گرفته شده است.
وی در واكنش به اقدام محمود عباس در زمینه درخواست تشكیل كشور فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: «معلوم نبود آن كشوری كه پیشنهاد و درخواست تشكیل آن شد، كجاست؟»
با این حال، آقای مشعل، اقدام محمود عباس در ارائه درخواست تشكیل كشور فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل را اقدامی جسورانه و قابل تقدیر توصیف كرد و گفت: «این اقدام دستاوردی نمادین و معنوی در پی داشت كه نمی توانیم آن را انكار كنیم.»
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاكید كرد كه با این اقدام، اسرائیل و آمریكا در سطح جهان در «انزوا» قرار گرفته اند و «چهره زشت سیاست آمریكا و مواضع اسرائیل نمایان شده است.» روزنامه کیهان 12 مهر ماه

اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****