تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی
بیانیه پایانی اولین اجلاس بین المللی بیداری اسلامی بعد از سخنان دکتر محمود احمدی نژاد قرائت شد و این اجلاس به کار خود پایان داد

به گزارش رحماء  متن کامل بیانیه نخستین این اجلاس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن ارحیم

الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا محمد خاتم الانبیا و المرسلین و علی آله الطاهرین و صحبه المنتجبین.

قال الله تعالی:"ونرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین"
صدق الله العلی العظیم

نخستین اجلاس بین المللی بیداری اسلامی در روزهای 18-19 شوال هجری قمری برابر با 26-27 شهریور ماه1390 هجری شمسی  و مطابق با 17 -18 سپتامبر میلادی با حضور بیش از 700 نفر از اندیشمندان ، رهبران مقاومت اسلامی ، شخصیت ها و فعالان عرصه های فرهنگی،سیاسی و رسانه ای و احزاب و تشکل های اسلامی از سراسر جهان در تهران برگزار شد و طی آن ابعاد فکری و پیشینه تاریخی این جنبش و آخرین تحولات،چالش ها و چشم اندازهای آن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.این اجلاس با بیانات روشنگر و راهگشای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد و در جلسات عمومی و تخصصی ، شرکت کنندگان به طرح آراء و تبادل نظر پرداختند.

در پایان،نشست های تخصصی پنج گانه شامل:
1.
تاریخچه،مبانی و مفاهیم بنیادی بیداری اسلامی
2.
نقش آفرینان عرصه بیداری اسلامی
3.
چالش های حرکت بیداری اسلامی
4.
اهداف بیداری اسلامی
5.
چشم انداز و افق های پیش روی بیداری اسلامی ،گزارش نتایج بررسی ها و جمع بندی دیدگاه های اعضا را به جلسه ی عمومی ارائه دادند.

شرکت کنندگان با ابراز همدردی با مردم مسلمان سومالی بر ضرورت بسیج کمک های انسان دوستانه به مردم قحطی زده سومالی تاکید نمودند: باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری ،دیدگاه های مطرح شده در جریان سخنرانی ها و مذاکرات نشست های تخصصی و به دنبال رایزنی های گسترده،شرکت کنندگان بر موارد ذیل تاکید نمودند.

-جنبش بیداری اسلامی بر آمده از حضور تعیین کننده و عمومی مردم از مردان و زنان و به ویژه جوانان است که با جسم و جان خود در صحنه مبارزه و فداکاری حاضر شده با هشیاری و اتکا به هویت اسلامی خود هدف ها و شعارها را معین کرده و با خود باوری و عزم راسخ خود جایی برای ادامه حیات مستبدان وابسته باقی نگذاشته اند.

-هدف مشترک این حرکت های مستقل در سرزمین پهناور اسلامی، حراست از کرامت انسانی ،دست یابی به امنیت پایدار، برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و پایه ریزی پیشرفت همه جانبه در سایه آموزه های اسلامی و بازیابی عزت ملی است که طی سالیان متمادی توسط استکبار و حکام وابسته پایمال شده است. از همین رو جهت گیری بنیادین این حرکت های مستقل مردمی، رد هر گونه سطه بیگانه، حضور نیروهای نظامی خارجی و اشغال سرزمین های مقدس اسلامی توسط نژادپرستان صهیونیست است که در شعارها و نمادهای تمامی این حرکت ها به روشنی ، تبلور یافته است.

-در صدو پنجاه سال گذشته، گروهی از علما، روحانیون و اندیشمندان متعهد اسلامی با درک صحیح از مسائل و معضلات جهان اسلام که موجب فقر و عقب ماندگی جوامع اسلامی گردیده بود چاره این درد مزمن را در احیای تفکر دینی مسلمانان و بازگشت به هویت اسلامی خود دیدند و برای مقابله با چالش های پیش روی امت اسلامی به پا خاسته و تلاش نمودند تا در چارچوب نهضت دینی و اسلامی ضرورت این مبارزه را به باور عمومی مبدل سازند.

-پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) احیاگر بزرگ اسلام در تاریخ معاصر و تداوم این رهبری داعیانه توسط مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی)، فصل جدیدی از گسترش موج بیداری را در جهان اسلام گشود و به همگان ثابت کرد که در پرتو آموزه هاش دین و پایبندی به ارزش های متعالی اسلام، می توان عزت و اقتدار از دست رفته را به تمامی مردم بازگرداند و با قدرت از کرامت انسانی آنان دفاع کرد.

-موضوع فلسطین و مقاومت شکوهمند اسلامی لبنان و فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، به عنوان اصلی ترین مسئله جهان اسلام، آن را به یکی از ارکان جنبش بیداری اسلامی مبدل ساخته و در سیر تکاملی آن نقش اساسی داشته و در عین حال خود، از دستاوردهای این جنبش فراگیر در جهان اسلام تاثیر پذیرفته است.

-تحولات اخیر در سرزمین های اسلامی و پیروزی های شگرف ملت های بزرگ مسلمان از بیداری اسلامی و بازگشت مسلمانان به هویت دینی و اسلامی خود نشات گرفته و ملت ها را مصمم نموده است تا با قیام همگانی خود نظام های حکومتی برخاسته از اراده خویش و مبتنی بر آموزه های اسلامی یعنی مردم سالاری اسلامی را بر سرنوشت خود حاکم نمایند.(ان الارض یرثها عبادی الصالحون.)

شرکت کنندگان در اجلاس توافق نمودند:
1.
بیداری اسلامی ریشه در اسلام ناب و تکیه بر حضور مردم در تمامی عرصه های سیاسی و اجتماعی دارد.این باور ایمانی به همراه خودباوری و خرد جمعی منبع الهام بخش جنبش های فراگیر اسلایم بوده و با تاکید بر نقش قاطع مردم در تعیین سرنوشت خویش، مردمسالاری اسلامی را به ارمغان آورده است.

2.مردمسالاری اسلامی مبتنی بر رای مردم و حاکمیت ارزش ها متعالی اسلام است که از یک سو با دین ستیزی و دموکراسی لائیک غربی مباینت دارد و از سوی دیگر با تحجر ،افراطی گری و خشونت کور در تعارض است و در حالی که خواستار تعامل عادلانه و مبتنی بر احترام متقابل با جهان است بر استقلال و هویت دینی خود تکیه کرده و هرگونه سلطه گری و سلطه پذیری را نفی می کند.

3.بازگشت به عزت و کرامت اسلامی و ملی، استقلال ملت های مسلمان و آزادی از اسارت فکری، سیاسی و اقتصادی قدرت های استکباری، نیازمند وحدت و همدلی آحاد امت اسلامی است و این امر خطیر جز در سایه خودباوری دینی و تمسک به تعالیم حیات بخش اسلام میسر نمی گردد.(واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا.)

4.تمامی اقشار مردم به ویژه جوانان و زنان از نقش بی بدیلی در جنبش بیداری اسلامی برخوردارند. از این رو ضمن ادای احترام و تکریم مقام والای شهدا و آسیب دیدگان جنبش بیداری اسلامی، صیانت از آزادی و حقوق انسانی و براورده نمودن مطالبات مردم، تامین نیازهای اساسی جوامع اسلامی، اصلاحات اساسی در ساختار سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه و تلاش برای دستیابی به امنیت، توسعه، رفاه عمومی و اقتدار ملی در سایه آموزه های اسلامی باید متناسب با شرایط هر کشور و نیازهای مردم آن در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

5.تداوم پیروزی های جنبش بیداری اسلامی و صیانت از دستاوردهای آن نیازمند مبارزه با فساد و تبعیض، رعایت حقوق بنیادین شهروندان، تلاش برای رشد و پیشرفت اقتصادی از طریق سیاست های فقر زدایی و تقویت کارآمدی، توسعه سرمایه های انسانی، تربیت نسل جدیدی از نخبگان علمی و سیاسی متعهد به تعالیم حیات بخش اسلام و تحکیم همکاری ها و روابط اقتصادی بین کشورهای اسلامی است.

6.بالندگی و استمرار جنبش بیداری اسلامی که به دنبال بیش از 150 سال مبارزه مردم و تلاش مجاهدان و احیاگران اندیشه دینی در جهان اسلام به پیروزی نزدیک شده است، درگرو تحکیم روابط، همکاری منسجم، تعامل سازنده و تبادل تجربیات میان نهضت های اسلامی در کشورهای مختلف است.

7.پیروزی و تداوم جنبش بیداری اسلامی در کشورهای مختلف مبتنی بر شرایط بومی همان کشورها است. همزمان حاکمیت اراده ملت ها، احیای عزت و کرامت ملی، برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی پایه ریزی پیشرفت همه جانبه در سایه آموزه های اسلامی و رد هر گونه سلطه بیگانه، حضور نظامی خارجی و اشغال سرزمین های اسلامی توسط نژادپرستان صهیونیست اصول خدشه ناپذیر بیداری اسلامی است که نهضت های اسلامی را به هم پیوند می دهد.

8.اهمیت مسئله فلسطین و قدس شریف و مصالح امت اسلامی اقتضا می کند که موضوع حمایت از مقاومت و یاری رساندن به ملت صبور فلسطین مورد توجه جدی قرار گیرد. تداوم اشغال سرزمین فلسطین و حمایت گسترده استکبار جهانی از سیاست ها و رفتارهای رژیم اشغالگر قدس، زخمی عمیق و پیکره امت اسلامی وارد نموده که التیام آن تنها با رفع اشغال از سرزمین فلسطین، بازگشت آوارگان فلسطینی به موطن خود و اعاده تمامی حقوق از دست رفته مردم فلسطین میسرخواهد بود.

9.گسترش موج بیداری اسلامی موجب افزایش توطئه های دشمن از جمله جنگ نرم علیه امت اسلامی گردیده تا با طرح مسائل فرعی و تحمیل دستور کار غیر واقعی بر نهضت های اسلامی فضای لازم را برای ادامه حضور و نفوذ بیگانه در کشورهای اسلامی و نظام های تازه تاسیس آن ها فراهم کرده، آن ها را از ادامه را و رسیدن به اهداف خود باز دارد. نهضت های فعال اسلامی باید با هشیاری و بهره گیری از راهکارهای خلاق و ابزارهای پیشرفته متناسب مانع توفیق این تلاش ها گردند.

10.اختلاف در صفوف انقلابیون و درگیری های قومی ، فرقه ای، قبیله ای و مرزی، امت اسلامی را تضعیف کرده و به دشمنان اسلام فرصت می دهد تا توطئه های خود را علیه مسلمانان عملی سازند. ضروری است آحاد مردم و رهبران نهضت های اسلامی ضمن به رسمیت شناختن و مدیریت تفاوت ها از فرو افتادن در دام اینگونه درگیری ها و تکفیر و تخطئه یکدیگر پرهیز نمایند .(ولا تنازعوا و تفشلوا و تذهب ریحکم واصبروا ان الله مع الصابرین.)

11.همزمان با احیای مجدد اسلام و رشد علمی، فکری و سیاسی مسلمانان، امواج تبلیغاتی گسترده ای در غرب علیه مسلمانان به راه افتاده است با ارائه تصویری مخدوش، متحجرانه و خشونت گرا از اسلام، زمینه مقابله و فشار علیه مسلمانان در جهان را فراهم آورد. اسلام هراسی، اهانت به مقدسات اسلامی، هجمه های گسترده رسانه ای و اقدامات تبعیض آمیز غرب علیه مسلمانان از شگردهای مردود و بی اثر در برابر جنبش بیداری اسلام است.

12.برای تضمین استمرار و بالندگی جنبش بیداری اسلامی از طریق گسترش ارتباط و همکاری، انتقال تجربیات، رصد و تحلیل تحولات،شناسایی فرصت ها و تهدید ها و ارائه راهکارها "مجمع جهانی بیداری اسلامی" تشکیل شده و دبیرخانه دائمی آن در تهران تاسیس می گردد. دبیرخانه ضمن پیگیری مصوبات این اجلاس، تمهیدات لازم را برای برگزاری اجلاس های دوره ای بیداری اسلامی و نشست های تخصصی فراهم ساخته و ارتباط مستمر میان اندیشمندان و فرهیختگان جهان اسلام را ساماندهی می کند.

13.با قدردانی از مواضع حکیمانه و تاریخی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره نقش راهبردی در رشد و شکوفایی بیداری اسلامی داشته اند، تدابیر شایسته ایشان در دفاع از حریم اسلام و مسلمانان در عرصه های گوناگون را ستوده و سخنرانی ایشان در مراسم افتتاحیه را به عنوان سند بنیادی و نقشه راه تصویب می کنیم.

14.از ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران در برگزاری اولین کنفرانس بین المللی بیداری اسلامی و میزبانی گرم آن تقدیر نموده و از مساعی بی دریغ دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی و دیگر دست اندرکاران برگزاری این اجلاس قدردانی و تشکر کنیم

تهران26-27 شهریورماه 1390شمسی

نقل از : http://www.rohama.org/fa/news 

اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****