تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی

   بار دیگر  قریاد طوفنده  مردم مسلمان و بیدار یمن  مبنی بر بر چیدن جکومت ظالمان در یمن 

 آثار شکست شورای همکاری  خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی و وخواسته های 

شیطان بزرگ آمریکا و کشورهای اروپائی در مدیریت انقلاب مردم مسلمان بیشتر آشکار

می گردد .

 این بار فریاد معترضان به حکومت دست نشانده و مورد حمایت  شیطان بزرگ  آمریکا و اذنابش 

عربستان سعودی و.... در یمن  رساتر از قبل و با هوشیاری بیشتر مردم انقلابی مسلمان است . فریاد سرنگومی دولت دست نشانده یمن لرزه بر اندام استکبار جهانی وبعضی از سران

کشورهای عربی خائن به ملت عرب انداخته است . اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

لطفا به خبر ذیل توجه فرمائید فرمائید :

 نکته ای که انقلاب مردم یمن را نسبت به سایر انقلاب هایی که در کشورهای اسلامی طی سه سال اخیر رخ داد، متفاوت می کند این است که غرب و بعضی کشورهای منطقه ای به ویژه عربستان توانستند این انقلاب را مدیریت کنند. به همین دلیل انقلاب این کشور به کلی از مسیر خود خارج شده و دولت عبد ربه به وعده های داده شده ..

میلیون ها نفر از مردم یمن روز جمعه به درخواست عبدالملک حوثی، رهبر جنبش حوثی ها به خیابان های این کشور آمد ند و خواستار برکناری دولت این کشور به دلیل فساد و عدم کارایی شدند، تا مرحله دوم انقلابی مردمی این کشور را آغاز کنند، انقلابی که در سال 2011 رخ داد اما به علت دخالت کشورهای خارجی و بی کفایتی دولت جدید از مسیر واقعی خود خارج شد.

به گزارش جوان، میلیون ها نفر از مردم روز جمعه به خیابان های صنعا، پایتخت این کشور آمدند. برخی منابع یمنی، تظاهرات دیروز را بزرگ ترین تظاهرات تاریخ یمن توصیف کردند. تظاهرات روز گذشته در جاده اصلی بین صنعا تا فرودگاه بین المللی این شهر برگزار شد. منابع رسانه ای از حضور گسترده مردم در خیابان خبر دادند که شعار «مرگ بر دولت» و «ما دولت جدید نیاز داریم» سر می دادند. روز جمعه آخرین روز ضرب الاجل عبدالملک الحوثی به دولت یمن برای کناره گرفتن از قدرت بود. طرفداران الحوثی تهدید کرده بودند اگر تا روز جمعه دولت یمن از قدرت کنار نرود، اعتراضات خود را گسترش خواهند داد. عبدالملک الحوثی شب پنج شنبه در سخنرانی اظهار داشت: «تحصن مسالمت آمیز نیروهای ما در صنعا تا تحقق درخواست های مشروع مان ادامه خواهد داشت. »

بقیه مطالب را در ادامه مطالعه فرمائید

 

وی در ادامه افزود: «هدف از این اقدامات براندازی دولت و نه براندازی پایتخت کشور است. تحصن مسالمت آمیز ما طایفه ای نبوده و ما تهدید ات خارجی را به حساب نمی آوریم. » الحوثی همچنین تأکید کرد: «از یمنی ها می خواهم تا روز جمعه با حضور در تمام استان ها و پایتخت کشور برای اقامه نماز جمعه و همچنین آغاز مرحله دوم اقدامات انقلابی خود به خیابان ها بیایند. ما همچنین می خواهیم با این حرکت از حمایت خود از ملت فلسطین و مسئله فلسطین خبر دهیم.» رهبر حوثی های یمن در ادامه اظهارات خود بر ملی و فرافرقه ای بودن خواسته های خود تأکید کرد. وی افزود: «کسانی که در میدان التغییر در پایتخت یمن تحصن کرده اند، سیاست های دولت را قبول ندارند و معتقدند این سیاست ها شکست خورده است. حرکت مردمی را نمی توان طایفه ای توصیف کرد. فریادهای مردم یمن و حرکت جدی آنها مسئولان را نگران کرده است. ما بر برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز تأکید داریم و هدف ما براندازی دولت ظالم است که اخیرا یارانه ها را از فرآورده های نفتی حذف کرده است.»
این تظاهرات مردمی یمن پس از انقلاب این کشور در سال 2011 که منجر به برکناری
علی عبدالله صالح شد، بی سابقه است. اما دولتی که پس از علی عبدالله به رهبری «عبد ربه منصور هادی» به سرکار آمد نه تنها نتوانست وضعیت اقتصادی مردم را بهبود دهد بلکه منجر نارضایتی گسترده مردم شده است. یکی از این عوامل که نارضایتی مردم یمن قطع کردن یارانه انرژی است.

 به همین دلیل جنبش حوثی ها بر خواسته های خود مبنی بر لغو تصمیم توقف یارانه سوخت برای شش ماه، تشکیل دولت فن سالار و مشارکت ملی در قدرت تأکید دارد.  نکته ای دیگر که انقلاب مردم یمن را نسبت به سایر انقلاب هایی که در کشورهای اسلامی طی سه سال اخیر رخ داد، متفاوت می کند این است که غرب و بعضی کشورهای منطقه ای به ویژه عربستان توانستند این انقلاب را مدیریت کنند. به همین دلیل انقلاب این کشور به کلی از مسیر خود خارج شده و دولت عبد ربه به وعده های داده شده عمل نکرده است. تحلیلگران معتقدند «از همان اول یکی از اهداف اعلام نشده از طرح پیشنهادی
شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان برای مهار انقلاب یمن ایجاد اختلاف در بین انقلابیون بوده و اکنون با گذشت چند سال از اجرای این طرح علائم آن بیشتر آشکار شده است.» کارشناسان معتقدند «عربستان برای سرکوبی شیعیان یمن علاوه براعزام نیرو نظارت جدی ای بر آن دارد تا در این شبه جزیره اتفاقی خارج از نظارت این کشور نیفتد و دولت یمن هم به واسطه عدم توسعه اقتصادی نیز تحت تاثیر عربستان است.»

  هشدار حوثی ها به خشونت دولت
 به دنبال برگزاری اعتراضات گسترده مردمی «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن، کمیته ای را برای مذاکره با عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله درخصوص خواسته های معترضان تشکیل داد و قرار است که هادی از استان صعده در شمال یمن دیدن کند. از سوی دیگر، منابع رسانه ای گزارش دادند وی به نیروهای امنیتی این کشور برای مقابله با طرفداران جنبش انصار الله که با خواسته های مردم یمن همراه شده است، دستور آماده باش داد. بر اساس این گزارش ها، خودروهای زرهی
ارتش یمن در خیابان های صنعا پایتخت یمن مستقر شده و نیروهای امنیتی نیز به طور مسلح ظاهر شدند این درحالی است که معترضان یمنی بر صلح آمیز بودن تظاهرات خود تأکید می کنند. به دلیل احتمال گروه طرفدار دولت به مردم عبدالملک حوثی با هشدار به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن و تمام نهادهای دولت این کشور آنها را مسئول شکست دولت یمن دانست و نسبت به حمله به تحصن کنندگان هشدار داد. در همین راستا خبرگزاری فرانسه از حضور هزار نفر از نیروهای مبارز جنبش حوثی ها در اطراف پایتخت برای محافظت از معترضان خبر داد.   از سوی دیگر، منابع رسانه ای از دستیابی به توافق اولیه بین مخالفان و دولت خبر دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم ، خبرنگار اسکای نیوز از توافق اولیه بین حوثی ها و دولت صنعا برای تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد. در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نشده است اما سخنگوی جنبش «انصار الله» گفت: هرگز با دولت یمن در خصوص حقوق ملت وارد معامله نمی شویم. سخنگوی جنبش الحوثی نیز خبر دیروز توافق با دولت یمن را تکذیب کرد.

منبع خبر : http://khabarkhoon.com 
طبقه بندی: جنایات آل سعود نسبت به مسلمانان، بیداری اسلامی در خاورمیانه و جهان،
[ جمعه 7 شهریور 1393 ] [ 11:14 ب.ظ ] [ جلیل مرودشتی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****