تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی
قدرت دیپلماسی ملت بزرگ ایران را درمذاکرات هسته ای 5+1 ناشی از قدرت و نیروی خلاق جوانان برومند ایران اسلامی است ، که امروز با نشان دادن قدرت دفاعی سربازان سرافرازان دفاع از ذره ذره خاک کشور دشمنان را مرعوب نموده اند . نظر عزیزان را به خبر ذیل به نقل از روزنامه کیهان جلب می نمایم اللهم عجل لولیک الفرج والنصر
خط قرمزهای مذاکرات از زبان دبیر شورای عالی امنیت ملی
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با انتقاد از رویکردهای دوگانه هیئت حاکمه آمریکا که در مکاتبات محرمانه و مواضع اعلامی دارای تناقض‌های آشکار است، گفت: مواضع صریح، شفاف و قاطع جمهوری اسلامی در موضوع هسته‌ای مجددا به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا یادآوری و بر عدم پذیرش برنامه غنی سازی نمایشی از سوی جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است.
       علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست سیاسی هفتگی با مدیران و کارشناسان دبیرخانه شورای عالی ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات منطقه، روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 را تبیین کرد. شمخانی شکل گیری بحران فزاینده در منطقه و ظهور موج سوم تروریسم را ناشی از تلاش غرب و به ویژه آمریکا برای شکل دهی هندسه سیاسی جدید در خاورمیانه، فارغ از واقعیت‌ها و ضرورت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ذکر کرد و اظهار داشت: تنها رهاورد سیاست‌های اشتباه غرب برای مردم منطقه، بی ثباتی، ناامنی و نابودی سرمایه‌های اقتصادی و انسانی بوده است.
وی با بیان اینکه ناامنی‌های امروز در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان  به طور قطع با هدف تامین امنیت رژیم صهیونیستی و درگیر ساختن ظرفیت‌های عظیم جهان اسلام دنبال می‌شود، گفت: سیاست‌ها و رفتار آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای آن که زمینه ساز ایجاد داعش شد و همچنین پشتیبانی از آن برای تحقق اهداف منطقه‌ای نظام سلطه، موضوع پنهانی نیست.
شمخانی با اشاره به 5 نوبت بارریزی مهمات برای نیروهای داعش از سوی نیروهای ائتلاف در منطقه جلولا در استان دیالی عراق گفت: تکرار این عملیات از سوی ائتلاف به اصطلاح مقابله با داعش، فرضیه سهوی بودن این اقدام را به کلی منتفی کرده است.
نماینده مقام معظم رهبری تداوم اتخاذ رویکرد دوگانه در برابر تروریسم و به ویژه حمایت از معارضان مسلح برای مداخله در امور داخلی سوریه را موجب توسعه بحران و بی نتیجه ماندن ائتلاف‌ها و کنفرانس‌ها دانست و افزود: تنها راه حل موضوع سوریه احترام به دموکراسی و اراده مردم این کشور در تعیین سرنوشت خود و کمک به تقویت امنیت به منظور فراهم شدن زمینه گفتگوهای فراگیر بیطرف‌های سوری است.
شمخانی افزود: اولین گام در این مسیر برقراری آرامش، جلوگیری از ورود تروریست‌های خارجی به سوریه و قطع کمک‌های مالی و تسلیحاتی به تروریست‌ها است.
وی فشارهای آمریکا به مسئولان لبنانی برای نپذیرفتن هدیه تسلیحاتی ایران جهت مقابله با تروریسم را نمونه دیگری از تمایل این کشور به استمرار ناامنی در منطقه و در تناقض با ادعای مبارزه با تروریسم عنوان کرد و اظهار داشت: بی شک اتخاذ این رویه نمی‌تواند خارج از چارچوب سیاست محوری حمایت از رژیم صهیونیستی و ضعیف نگاه داشتن ارتش لبنان ارزیابی شود.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در خصوص نامه اخیر اوباما به رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت : نامه نگاری رئیس جمهور آمریکا دارای سابقه چندین ساله است و در برخی موارد نیز پاسخ‌هایی به این مکاتبات ارائه شده است.
وی با انتقاد از رویکردهای دوگانه هیئت حاکمه آمریکا که در مکاتبات محرمانه و مواضع اعلامی دارای تناقض‌های آشکار  می‌باشد، این روش را صرفا اقدامی با هدف تاثیر گذاری بر فضای داخلی این کشور عنوان کرد و افزود: مواضع صریح، شفاف و قاطع جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای مجددا به رییس جمهور ایالات متحده آمریکا یادآوری و بر عدم پذیرش برنامه غنی سازی نمایشی از سوی جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین تصریح کرد ایران به طور قطع در جریان مذاکرات هسته‌ای، تعهداتی فراتر از ان.پی.تی را نخواهد پذیرفت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به روند گفت‌وگوهای هسته ای ایران با کشورهای 1+5 ضمن تاکید بر تداوم پایبندی جمهوری اسلامی ایران به سیاست گفت‌وگوها و شفافیت کامل در برنامه صلح آمیز هسته‌ای کشور خاطر نشان کرد: همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبتنی بر شفافیت عملکرد و در چارچوب ان.پی.تی و حتی در برخی موارد فراتر از آن بوده و بازرسی‌های بیشمار آژانس از تاسیسات هسته‌ای و حتی نظامی جمهوری اسلامی این موضوع را تایید کرده است.
وی افزود: ایران به تمام تعهدات خود در چارچوب برنامه اقدام مشترک عمل کرده و با حسن نیت وارد گفت‌وگوها شده است و در صورتی که طرف مقابل رویکرد منطقی، غیر سیاسی و مبتنی بر واقعیت‌ها داشته باشد دستیابی به توافق در مذاکرات هسته ای به سرعت قابل حصول خواهد بود.
شمخانی با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری برنامه صلح‌آمیز هسته ای به منظور تامین نیازهای واقعی اظهار داشت: در مسیر همکاری گسترده و پر دامنه ایران و آژانس کلیه تحریم های اعمال شده که غیرقانونی و ظالمانه است باید برداشته شوند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، مشکل اصلی هیئت حاکمه آمریکا را هزینه کردن حیثیت، وجهه و منابع مالی این کشور برای حفظ منافع اسرائیل دانست و افزود؛ متاسفانه سیاست‌های آمریکا در منطقه توسط رژیم صهیونیستی مدیریت می‌شود و این رژیم نیز در مقابل از هیچ ابزاری برای تحقیر آمریکا فروگذار نکرده است.
وی اظهار داشت:اگر فهرستی از هزینه‌هایی که رژیم صهیونیستی برای مردم آمریکا ایجاد کرده و منافع ملی این کشور را  به مخاطره انداخته است برای افکار عمومی آمریکا ارایه شود، بعید به نظر می‌رسد که دولت این کشور بتواند همچنان به صورت افسار گسیخته از این رژیم حمایت کند.
به گزارش فارس، شمخانی در پایان،یکی از دلایل اصلی کند بودن روند دستیابی به توافق در مذاکرات هسته‌ای را تعهد مطلق آمریکا  به جلب رضایت رژیم صهیونیستی ذکر کرد و افزود: تداوم این سیاست ضمن ایجاد موانع جدی در مسیر دستیابی به توافق، اثرات بازدارنده خود را بر فضای مذاکرات تحمیل خواهد کرد. منبعطبقه بندی: اخبار جهانی،
[ چهارشنبه 21 آبان 1393 ] [ 11:46 ب.ظ ] [ جلیل مرودشتی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****