تبلیغات
قرن رهائی

قرن رهائی
نوع سلاح : الله اکبر ، « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآ 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
صفحات جانبی

باسمه تعالی

ملت مسلمان ایران همراه و همگام با مسلمین جهان  و آزاد اندیشان جهان و پیروان ادیان اسمانی  تنفر و انزجار خود را  از اهانت و توهین مجله  فرانسوی «شارلی ابدو » به مقدسات اسلام که با دسیسه و برنامه ریزی شیطان بزرگ «آمریکا » و صهیونیسم بین الملل و با کمک  دولت فرانسه برای جلوگیری از نفوذ اسلام در اروپا و رودر رو قرار دادن مسلمانان با جهان مسیجیت طراحی و اجرا شده ،اعلام می دارند. نظر شما عزیزان را به بازتاب این اقدام نابخردانه در جهان از سایت روزنامه اطلاعات جلب می نمایم. اللهم عجل لولیک الفرج    

هشدار شدید پاپ به نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در پی هتک حرمت پیامبر(ص)

 

سرویس خارجی: رهبر کاتولیک‌های جهان از انتشار کاریکاتورهای ضداسلامی توسط نشریه فرانسوی شارلی ابدو به شدت انتقاد کرد.پاپ فرانسیس دوم که در سفر آسیایی به سر می برد اقدامات موهن مجله فکاهی فرانسوی علیه اسلام را به باد انتقاد گرفت.وی گفت: آزادی بیان حدی دارد به ویژه زمانی که در بردارنده توهین و تمسخر اعتقادات دیگران باشد. پاپ از آزادی بیان به عنوان یکی از حقوق بنیادین بشر یاد و در عین حال تاکید کرد این آزادی حد و مرزی دارد و کسی حق ندارد اقدامات تحریک آمیز انجام داده و به اعتقادات دیگران توهین و با عقاید دیگران شوخی کند.پاپ با ذکر مثالی به مشاور نزدیکش “آلبرتو گاسپاری” که در هواپیما در کنار او نشسته بود اشاره کرد و گفت: برای مثال اگر همین دوست نزدیکم دکتر گاسپاری به مادر من اهانت کند باید انتظار دریافت یک مشت به صورت خود را داشته باشد و این امری طبیعی است. شما نمی توانید انسان ها را تحریک کنید. حق آزادی بیان باید در مورد باورهای دینی مردم محدودیت هایی داشته باشد. کسانی که باورهای دیگران را تحریک می کنند باید انتظار همان ضربه مشتی را که درباره دکتر گاسپاری گفتم داشته باشند.

در این حال وزیر خارجه اردن، انتشار کاریکاتور موهن در نشریه فرانسوی شارلی ابدو را فتنه‌انگیزی جدید توصیف کرد. بقیه مطالب را در ادامه مطلب ماحظه فرمائید

«ناصر جودة» گفت: نشریه شارلی ابدو، دوباره در حال فتنه انگیزی است و می خواهد فتنه جدیدی را رقم بزند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه هم در واکنش به انتشار کاریکاتور موهن جدید شارلی ابدو درباره پیامبر اسلام (ص) اعلام کرد که آزادی بیان به معنای آزادی توهین و اهانت نیست. نخست وزیر ترکیه هم با اشاره به اقدام مجله فرانسوی در چاپ کاریکاتور موهن به پیامبر(ص) آزادی بیان را به مفهوم آزادی توهین ندانست. احمد داود اوغلو گفت: بازنشر کاریکتاتور موهن به حضرت محمد(ص)، اقدامی تحریک کننده و خطرناک است و آزادی بیان به مفهوم آزادی توهین نیست. نخست وزیر ترکیه افزود: ممکن نیست که ما در قبال اهانت به پیامبر(ص) ساکت بمانیم. معاون نخست وزیر ترکیه نیز گفت افرادی که دست به اهانت به پیامبر بزرگ اسلام (ص) می‌زنند افرادی هستند که از انتشار رعب و وحشت بیمی ندارند و راه را برای ایجاد فتنه و تنش باز می‌کنند. گفتنی است نشریه شارلی ابدو که اخیرا هدف حمله چندین تروریست قرار گرفت و شماری از روزنامه نگاران و کاریکاتوریست‌های این نشریه کشته شدند، بار دیگر کاریکاتور موهنی درباره پیامبر اسلام (ص) منتشر کرد.

خبر دیگر اینکه حضور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در راهپیمایی مبارزه با تروریسم در پاریس و انتقاد سران ترکیه از این اقدام، جنگی لفظی میان تل‌آویو و آنکارا به راه انداخته است. نخست وزیر ترکیه همتای اسرائیلی خود را با عاملان حملات تروریستی پاریس مقایسه کرد. احمد داود اوغلو گفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر جنایاتی که علیه فلسطینی ها مرتکب شده تفاوتی با عاملان حملات تروریستی اخیر در فرانسه ندارد. وی افزود: هر دوی این ها مرتکب جنایت علیه بشریت شده اند. داود اوغلو رویکرد غرب را که تنها عاملان حملات فرانسه را جنایتکار و تروریست می داند و بر جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی مرتکب شده چشم می بندد، به باد انتقاد گرفت. وزیر خارجه ترکیه بار دیگر اقدام ارتش اسرائیل در حمله به کاروان کشتی های کمک رسان به غزه موسوم به «کاروان آزادی» در سال ۲۰۱۰ و کشتار ۹ نفر از فعالان ترک را محکوم کرد و گفت این حمله نیز مصداق بارز ارتکاب جنایت علیه بشریت توسط صهیونیست ها بود. از سوی دیگر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز آرام نگرفت و خطاب به اردوغان، سخنان وی را شرم آور دانست و گفت: تو باید از سوی جامعه جهانی محکوم شوی زیرا جنگ علیه تروریسم تنها زمانی موفق خواهد بود که با گشایش اخلاقی همراه شود. در همین راستا آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در جمع گروهی از دیپلمات‌های اسرائیلی در کشورهای اروپایی و آسیایی سخنان اردوغان را محکوم کرد و آن را مخالف یهودیت توصیف کرد و گفت که این‌گونه اظهارات، جهان را به دهه سوم قرن گذشته باز می‌گرداند؛ زمانی که جهان اظهارات ضد یهودی نازی‌ها را نادیده گرفته بود.

واکنش جهانی

به دنبال انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین‌آمیز درباره پیامبر اکرم (ص) در نشریه طنز شارلی ابدو، دهها کویتی با برگزاری تظاهرات مقابل سفارت فرانسه در این کشور این اقدام را محکوم کردند. ده‌ها تن از مردم ترکیه نیز با برگزاری راهپیمایی اعتراض‌آمیز، مخالفت خود را با اقدام روزنامه ترک‌زبان جمهوریت در انتشار کاریکاتورهای شارلی‌ابدو علیه پیامبر اسلام(ص) اعلام کردند. تظاهرکنندگان اعلام کردند که از این روزنامه انتقام خواهند گرفت. روزنامه جمهوریت اخیراً چهار صفحه از کاریکاتورها و مقالات مجله شارلی ابدو را منتشر کرد که هیچ یک از کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر (ص) در این چهار صفحه نبود اما دو تن از ستون نویسان این روزنامه در مطالبی که درباره حوادث پاریس و نشریه شارلی ابدو نوشته بودند کاریکاتور موهن را در اندازه کوچک آورده بودند.

شمار زیادی از مردم شهر «طرابلس» واقع در شمال لبنان هم به صورت خودجوش در محکومیت انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان ضمن اعتراض به انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص)، مواضع خصمانه دولت پاریس علیه احساسات میلیون‌ها مسلمان را محکوم کردند. حزب الله لبنان نیز با محکوم کردن اهانت مجدد نشریه فرانسوی به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، آن را گامی در راستای حمایت از تروریسم و افراط گرایی دانست. حزب الله در بیانیه‌ای، توهین مجدد نشریه فرانسوی به مقدسات اسلامی را محکوم و خاطر نشان کرد اقدام مجدد نشریه فرانسوی، جریحه دار کردن احساسات بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسلمان در جهان و تمامی مومنان و کسانی است که به گفتگو و ارزشهای مشترک علاقه مند هستند. حزب‌الله تاکید کرد این اقدام نشریه فرانسوی نقش مستقیمی در حمایت از تروریسم و افراط گرایی و افراط‌گرایان دارد و این اقدام مردود، تحت هیچ عنوانی از سوی دست‌اندرکاران این اقدام شنیع، قابل توجیه نیست.

از سوی دیگر هیات علمای مسلمان سودان نیز در پیامی از تمامی سودانی ها خواست تظاهرات گسترده ای را در مناطق مختلف این کشور در محکومیت اقدام جدید نشریه شارلی ابدو برگزار کنند. هیات علمای مسلمان سودان انتشار دوباره این کاریکاتورهای توهین‌آمیز را توهینی به تمامی مسلمانان جهان دانست. جبهه عمل اسلامی اردن هم ضمن محکوم کردن اهانت مجدد رسانه فرانسوی به حضرت محمد(ص)، از دوگانگی مواضع در قبال مبارزه با تروریسم انتقاد کرد. جبهه عمل اسلامی اردن که از مهمترین احزاب مخالف این کشور است با صدور بیانیه ای توهین روزنامه شارلی ابدو به ساحت حضرت محمد(ص) را محکوم و خواستار عذرخواهی آن از مسلمانان به خاطر این توهین عمدی شد.

موضع اروپایی ها

رئیس‌جمهوری فرانسه با بیان اینکه حملات اخیر در پاریس بر خلاف ارزش‌های اسلامی بود، گفت پاریس و کشورهای اروپایی در حال نبرد با تروریسم و نه اسلام هستند. «فرانسوا اولاند» تصریح کرد که حملات اخیر در پاریس، بر خلاف ارزش‌های اسلامی است. اولاند با تأکید بر اینکه کشورهای اروپایی باید به صورت جمعی با تهدیدات تروریستی مواجه شوند، گفت اروپا در حال جنگ با تروریسم است، نه با اسلام یا یک مذهب خاص. وی با بیان اینکه یک سوم کسانی که در سوریه و عراق می‌جنگند، خارجی هستند، خواستار تشدید نظارت‌ها بر سفر اتباع کشورهای غربی به خاورمیانه و بازگشت آن‌ها شد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هم ضمن محکوم کردن دوباره حملات تروریستی پاریس و اقدامات خشونت آمیز گروه های افراطی گفت: اقدامات تروریستی نباید به نام اسلام و مسلمانان نوشته شود. مرکل با یادآوری حملات تروریستی درگذشته از جمله ترور مسلمانان در آلمان موسوم به قتل های زنجیره ای، از حضور مسلمانان در کشورش دفاع کرد و گفت: نزدیک به چهار میلیون نفر از جمعیت این کشور را خارجیان مسلمان تشکیل می دهند و ما با متهم کردن همه مسلمانان به خشونت و اقدامات تروریستی به شدت مخالف هستیم.

گروگانگیری جدید

رسانه‌های فرانسوی از وقوع گروگانگیری جدید در شهر «کلمبس» نزدیک پایتخت فرانسه خبر دادند. این حادثه در یک دفتر پستی در شهر کلمبس رخ داد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در این حادثه دو تن از کارکنان دفتر پستی به گروگان گرفته شدند اما گزارش‌هایی دیگر از به گروگان گرفته شدن پنج نفر در این حادثه خبر دادند. از سوی دیگر گزارش‌هایی هم وجود دارد مبنی بر اینکه گروگانگیر یا گروگانگیران سلاح جنگی و مواد منفجره در اختیار داشتند. شبکه یورو نیوز نیز گزارش داد که عامل گروگانگیری از مشکلات روانی رنج می‌برد. برخی اخبار نیز از آزادی گروگان‌ها خبر می‌دهند.

در این حال رسانه‌های فرانسوی از تخلیه یک ایستگاه متروی پاریس به دلیل مشاهده یک بسته مشکوک خبر دادند. نیروهای امنیتی این اقدام را از بیم بمبگذاری توسط گروه‌های تروریستی انجام دادند. از طرفی دفتر دادستانی پاریس اعلام کرد پلیس فرانسه ۱۲ تن را که مظنون به کمک به گروه افراطی مسئول کشتارهای اخیر در این شهر بوده‌اند، دستگیر کرده است. در چنین شرایطی رسانه‌های فرانسوی از زیر گرفته شدن عمدی یک نیروی پلیس در مقابل کاخ الیزه در پاریس خبر دادند. فردی ناشناس عمدا یکی از نیروهای پلیس مستقر در مقابل کاخ الیزه در پاریس را با خودرو زیر گرفت. بنا بر اعلام مسئولان فرانسوی، پس از این اقدام، پلیس توانست دو تن را در ارتباط با این عملیات که گمان می‌رود با حملات اخیر پاریس ارتباط داشته باشد، دستگیر کند.

وحشت در غرب

خنثی شدن چندین عملیات تروریستی در آمریکا و اروپا سبب وحشت غرب شده است. در این راستا نیروهای پلیس بلژیک دو مرد را که اقدام به تیراندازی به سمت آنها کرده و قصد انجام عملیات تروریستی گسترده را داشتند، کشتند. در پی حمله پلیس بلژیک به یک گروه افراطی که قصد انجام حملات تروریستی گسترده داشتند، این دو مرد کشته شدند. پلیس آلمان هم اعلام کرد که در پی حمله به ۱۱ مکان وابسته به تروریست‌ها دو تن را دستگیر کرده است. همچنین دولت آلمان طرحی را تصویب کرد که براساس آن مقامات این کشور می‌توانند کارت‌های شناسایی افراطیون را باطل کنند و آنها را از سفر به عراق، سوریه یا دیگر کشورهای بحران زده به منظور پیوستن به گروه های تروریستی بازدارند. افرادی که مشمول این طرح می شوند، کارت های شناسایی موقت دریافت می کنند که با استفاده از آن نمی توانند آلمان را ترک کنند.

از طرفی فرودگاه شهر رم پایتخت ایتالیا در پی تهدید به بمب‌گذاری تخلیه شد. بنابر گزارش‌ها نگرانی از بمب‌گذاری در یک فروند هواپیمای اتریشی با ۸۲ مسافر بود اما پس از تحقیقات مشخص شد که اصلا بمبی در کار نبوده و به اشتباه فرودگاه تخلیه شده است. در این حال رسانه‌های آمریکایی از دستگیری یک طرفدار داعش که قصد حمله به ساختمان کنگره را داشت خبر دادند. یک فرد آمریکایی اهل ایالت اوهایو که خود را طرفدار داعش معرفی کرد توسط پلیس آمریکا دستگیر شد. این فرد مشکوک به تلاش برای حمله به ساختمان کنگره امریکا بود و درحالی که چند بمب دست ساز و یک سلاح به همراه ۶۰۰ فشنگ جنگی در اختیار داشت توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. در چنین شرایطی اتحادیه اروپا سطح هشدار امنیتی در کشورهای عضو را بالا برد. به دنبال اقدامات اخیر در فرانسه، آلمان و بلژیک در انجام عملیات ضد ترور،‌ اتحادیه اروپا سطح هشدار امنیتی در کشورهای عضو این اتحادیه را افزایش داد.

منبع : روزنامه اطلاعات
طبقه بندی: اخبار جهان اسلام، گروه تروریستی داعش ،، عناوین اخبار جهان اسلام (بیداری اسلامی منطقه )،
برچسب ها: مجله شارلی ابدو، سرویس خارجی روزنامه اطلاعات، بازتاب اهانت روزنامه فرانسوی به مقدسلات اسلامی،
[ جمعه 26 دی 1393 ] [ 11:29 ب.ظ ] [ جلیل مرودشتی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


شهید نبض تند «رهائی» است ، همواره می طپد ،در امتداد نسلهاو قرنهای پیاپی ، شهید همراه با دمیدن هر صبح ، همراه با تلاطم هر موج ، همراه با نشستن هرقطره باران ، به چهره گلبرگهای بهاری . زنده است و زندگی ساز و حیات آفرین . (محدثی ،جواد )
شهیدان به کلام وحی و سنت رسول خدا صلی الله علیه واله عمل کردند :
عزت واقتدار مسلمین در برابر بیگانگان (دشمنان اسلام و قرآن ) وحاکمان مزدور بیگانه که مسلمین را بخاطر منافع خود و اربانشان قتل وعام می کنند در گرو عمل به این آیه شریفه قرآن است : « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ خُذُواْ حِذْرَكُمْ فَانفِرُواْ ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُواْ جَمِیعًا » (نساءآیه 71 ) .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
***** ** ** ** ** ** *** ** ** **** آیه قرآن *****